Spam Score چیست و تأثیر اسپم اسکور روی سئو

Spam Score چیست

اگر از فعالان حوزه سئو و راه اندازی وب سایت و تولید محتوا باشید، حتماً نام Spam Score به گوش شما خورده است. اسپم اسکور به جریمه هایی گفته می شود که توسط گوگل به وب سایت های اختصاص داده می شود. به زبان ساده تر می توان گفت اسپم اسکور از جمله ابزار هایی است که گوگل با استفاده از آن به بررسی و تجزیه و تحلیل زیر دامنه ها و وب سایت های جعلی و … می پردازند. اگر برای شما هم سؤال شده است که Spam Score چیست ؟ تأثیر اسپم اسکور روی سئو چگونه است ؟ تا انتها با وبلاگ مهندس حسین سهرابی همراه باشید.

Spam Score چیست و تأثیر اسپم اسکور روی سئو

همان طور که گفته شد، Spam Score جریمه ای است که گوگل به وب سایت ها اختصاص داده است. به عبارت دیگر گوگل با استفاده از اسپم اسکور به تجزیه تحلیل زیر دامنه ها، وب سایت های جعلی و بک لینک های دریافت شده از وب سایت می پردازد و با آن ها یک امتیاز خاص اختصاص می دهد. این امتیاز باید عددی بین 0 تا 100 باشد که هر چه این امتیاز بالاتر بوده و به 100 نزدیک تر باشد، به این معنی است که هرزنامه های بیشتری در آن وب سایت وجود دارد.

در سئو تا سقف 5 % اسپم اسکور قابل قبول می باشد ولی هنگامی که بیش از حد از استانداردهای گوگل و ویژگی های سئو استفاده می کنید، نه تنها باعث بهینه سازی سئو وب سایت خود نمی شوید، بلکه به مرور زمان و استفاده بیش از حد از آن ها، باعث بالا رفتن اسپم اسکور خود می شود که می تواند زنگ خطری برای شما و وب سایتتان باشد.

تأثیر اسپم اسکور روی سئو

اسپم اسکور امتیازی است که گوگل به وب سایت ها می دهد و هرچه قدر که این امتیاز بیشتر باشد، هرزنامه موجود در وب سایت نیز بیشتر خواهد بود. اسپم اسکور از جمله عواملی است که بر روی سئو سایت اثرات منفی زیادی را دارا است. اسپم اسکور در اصل نقض قوانینی است که در سئو به آن ها توجه می شود تا وب سایت در رتبه بندی گوگل از رتبه بالاتری برخوردار شود.

یکی از دلایلی که برای افزایش اسپم اسکور وجود دارد، آپلود و قرار دادن محتوا بزرگسالان و یا هر محتوایی که دارای محدودیت می باشد، است. اگر در وب سایت خود به قرار دادن و آپلود چنین محتوا هایی بپردازید، گوگل به رتبه شما منفی می دهد و حتی در برخی موارد آن را ممنوع نیز می کند. ( Spam Score چیست )

از جمله دیگر دلایل موجود  برای بالا رفتن اسپم اسکور، استفاده از محتوا کپی شده است که می تواند سئو سایت شما نیز به شدت تحت تأثیر قرار دهد. اگر این امتیاز در وب سایت شما عدد بالایی باشد، خزنده های خود گوگل در صفحه های وب سایت شما نمی خزند و در نتیجه در گوگل رتبه بندی نخواهید شد.

پس با توجه به توضیحات بالا اگر می خواهید که وب سایت شما در رتبه بندی گوگل، دارای رتبه خوبی باشد، باید اسپم اسکور خود را زیر 5% نگهدارید. اگر هم این عدد بین 31 تا 60 درصد بود، باید در مورد وب سایت خود تجدید نظر کرده و اگر هم بین 1 تا 30 درصد بود، می توان گفت که کیفیت وب سایت شما قابل قبول می باشد.

دلایل افزایش اسپم اسکور در وب سایت ها

 • عنوان صفحات وب سایت

یکی از عواملی که باعث می شود امتیاز اسپم اسکور ( Spam Score چیست ) شما بالا برود، عنوان صفحات است. عنوان صفحات نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد و باید محتوای مطلب را به صورت درست بیان کند.

 • تعداد صفحات

برای این که رتبه وب سایت خود را در گوگل بالا ببرید، بهتر است به تعداد صفحات و از آن مهم تر به محتوا های موجود در آن ها توجه داشته باشید که در رتبه بندی شما نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

 • توضیحات متا

اگر توضیحات متا شما بسیار طولانی و یا بسیار کوتاه باشد، یک امتیاز منفی برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

 • فونت

انتخاب فونت مناسب برای وب سایت خود از جمله عواملی است که می تواند در کسب اسپم اسکور نقض مهمی داشته باشد. شما باید فونت خوب و قابل تشخیصی را انتخاب کنید که گوگل بتواند آن را تشخیص دهد.

 • نام دامنه

نام دامنه از جمله مسائل مهم در موضوع سئو سایت است. شما باید نامی را برای دامنه خود انتخاب کنید که نشان دهنده حرفه شما باشد و آن را به صورت کامل و درست بیان کند. این موضوع وقتی که شما از پسوند COM نیز استفاده می کنید، رنگ بیشتری می گیرد. به صورت کلی نام دامنه باید به صورتی باشد که برای بازدیدکننده مشکل نباشد و به راحتی بتواند آن را در خاطر خود نگهداری کند.

 • قدمت وب سایت

اگر شما دارای وب سایتی هستید که دارای صفحه های زیاد و همچنین مقاله های متعدد در زمینه های مختلف هستید، بهتر است که تعداد بک لینک های شما نیز بالا باشد.

اگر می خواهید با بک لینک بیشتر آشنا شوید و همچنین به بررسی برخی از ابزار های بررسی بک لینک بپردازید می توانید به وب سایت ما مراجعه کنید.

ابزار بررسی بک لینک چیست؟ معرفی 5 بک لینک چکر >>

 • لینک داخلی و خارجی

از جمله مسائلی که در وب سایت ها باعث بالا رفتن اسپم اسکور آن ها می شود، بالا بودن تعداد لینک های خارجی و با حتی پایین بودن تعداد آن ها است. باید در لینکی که در وب سایت خود استفاده می کنید، بسیار دقت داشته باشید. چرا که اگر از لینک با کیفیت و معتبر استفاده کنید، باعث بالا رفتن رتبه بندی وب سایت خود خواهید شد و اما اگر از لینک های بیهوده و بی کیفیت استفاده کنید باعث بالا رفتن اسپم اسکور خود خواهید شد. البته که باید از لینک ها استفاده کنید که باعث شود به صفحه شما اعتبار بخشیده شود و بتوانید رتبه بهتری را در گوگل به دست آورید.

 • محتوا وب سایت

اطلاعاتی که در وب سایت قرار می گیرد، باید دارای انسجام خوبی باشد و همچنین باید به صورت کامل و جامع به کاربران ارائه شود. همچنین در مورد محتوا وب سایت خود می توانید با استفاده از لینک های ارگانیک و مناسب، ارزش وب سایت خود را تا حد زیادی بالا ببرید و به محتوای خود سندیت ببخشید. اما اگر محتوای شما بی ارزش و پر از نقص باشد، امتیاز اسپم اسکور شما بالا رفته و باعث می شود که وب سایت شما در رتبه بندی گوگل پایین تر بیاید.

روش های کاهش Spam Score چیست ؟

با استفاده از ابزار های موجود در اینترنت می توان به تحقیق کلمات کلیدی پرداخت. از این ابزار ها می توان به Ahrefs و یا MOZ اشاره نمود که با استفاده از آن ها می توان به تجزیه تحلیل و استفاده از کلمات کلیدی مناسب پرداخت. در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که با رعایت آن ها بتوانید اسپم اسکور خود را نیز کاهش دهید:

 • زیر دامنه اسپم

گوگل می توان زیر دامنه اسپم را تشخیص دهد، اگر ریز دامنه اسپم باشد بلافاصله شناسایی شده و باعث می شود که اسپم اسکور وب سایت بالا برود. اما شما می توانید با استفاده از زیر دامنه های خوب و مناسب می توانید وب سایت خود را از اسپم اسکور پایین تری برخوردار کنید.

 • بک لینک با کیفیت

داشتن بک لینک بیشتر به معنی بهتر بودن سئو نمی باشد، باید بک لینک های شما دارای کیفیت بالا و خوب باشند تا باعث شوند که سئو وب سایت شما بهتر شده و در نتیجه اسپم اسکور آن نیز پایین تر بیاید.

 • استفاده از Disavow Tool

در برخی موارد ممکن است برای شما پیش آمده باشد که وب سایت اسپمی به شما بک لینک داده باشد و این بک لینک باعث شود که امتیاز منفی برای شما در نظر گرفته شود. برای کنترل آن می توانید از ابزار Disavow گوگل استفاده کنید که می تواند برخی از لینک های مشخص شده توسط شما را نادیده بگیرد. این کار می تواند در پایین آوردن اسپم اسکور شما نقش مهمی را ایفا کند.

البته در استفاده از این ابزار باید حتماً دقت داشته باشید که نباید به هیچ عنوان عجله کنید و به سرعت به استفاده از Disavow Tool روی آورید. استفاده از این ابزار فقط در صورتی توصیه می شود که مشاهده کنید تعداد بسیار زیادی بک لینک از وب سایت های اسپم برای شما ارسال شده است و برای شما امتیاز منفی در بر دارد. البته لازم به ذکر است که در گام نخست و پیش از استفاده از این ابزار، بهتر است به صورت مؤدبانه و با ایمیل از وب سایت مورد نظر درخواست کنید که لینک شما را حذف کنند.

کلام آخر مقاله Spam Score چیست

اسپم اسکور امتیازی است که گوگل به وب سایت های خود می دهد. این امتیاز می تواند بین 0 تا 100 باشد و هرچه که این امتیاز بالا تر باشد، به این معنی است که وب سایت دارای عواملی است که کیفیت آن را زیر سؤال برده است. برای رفع این مشکل و همچنین پاسخ به سؤال Spam Score چیست ؟ تأثیر اسپم اسکور روی سئو، حتماً مطلب بالا را مطالعه کنید. امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید و برای شما کاربردی بوده باشد.

 

مقالات پربازدید :

تبلیغات cpa چیست

هشتگ چیست و چه کاربری دارد ؟

بازگردانی اکانت اینستاگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید