استراتژی چیست ؛ پلی بین رویا و واقعیت!

استراتژی چیست

همه ما برای رسیدن به آرزو ها و رویا های خود به رویا پردازی می پردازیم و علاقه داریم که این رویا ها را به واقعیت تبدیل کنیم. در برخی موارد ساخت ها پای افکارمان و خیال پردازی هایمان می نشینیم و بدون هیچ برنامه مشخصی فقط و فقط به آن ها فکر می کنیم. البته با توجه به اینکه این افکار را فقط یک رویا می دانیم، باید در لحظه ای به آن ها پایان داده و به زندگی عادی خود برگردیم. اما برای تحقق رویا های خود باید چه راهی را دنبال کنیم؟ یکی از مهم ترین موارد موجود برای رسیدن به رویا های خود، داشتن برنامه و استراتژی درست است. اگر شما هم می خواهید بدانید استراتژی چیست و چگونه باید آن را تبیین نمود، تا انتها با ما همراه باشید.

تعریف استراتژی

برای همه ما پیش آمده است که یک رویا و یا آرزو را در ذهن خود داشته باشیم و بخواهیم به آن برسیم و روز ها و شب ها فقط و فقط به خیال پردازی در مورد آن بگذرانیم و بدون توجه به اتفاق هایی که در حال افتادن است، فقط به آن فکر کنیم و برنامه ای برای آن نداشته باشیم.

آسترو تلر در مورد تحقق رویا می گوید رویا پردازی تنها بخشی از مسیر موفقیت می باشد و بخش مهم دیگر آن داشتن استراتژی برای عمل به آن رویاست!

آسترو یکی از اشخاصی است که در خیلی از زمینه های مهارت داشته و در مورد موارد مختلفی سخت گفته است. او یک کارآفرین، دانشمند، مخترع، نویسنده، سخنران، رهبر تجاری و متخصص فناوری هوشمند است. همه این مهارت ها و توانایی هایی که دارد او را به یک آدم موفق در زمینه های مختلف بدل کرده است و باعث شده است که این فرد سخنان با ارزشی را به زبان بیاورد.

استرو تلر چه چیزی به ما می آموزد ؟

استرو تلر در مورد اینکه استراتژی چیست سخنی را به زبان می آورد که شاید همه ما از آن اطلاع داشته باشیم ولی نتوانسته ایم آن را به زبان بیاوریم و در مورد آن سخن بگوییم. او می گوید که برای موفقت در کار باید اول رویایی در مورد آن داشته باشیم و سپس باید مشکل بزرگی در این کار را پیدا کرده و در مرحله آخر نیز راه حلی جامع و کاربردی را برای آن پیشنهاد کنیم.

اما سخن گفتن در مورد این موارد به نظر ساده، کار راحتی است ولی بیاید به صورت گام به گام جلو برویم تا ببینیم که استرو تلر چه چیزی را به ما گوشزد کرده است.

این شخص در ابتدا سخنانش می گوید که از ابتدا رویای گسترش پوشش اینترنتی را داشته و همیشه دوست داشت که افراد بیشتری پا به دنیای سریع و در عین حال جالب اینترنت قدم بگذارند. در اولین گامی است که در مطالب بالا در مورد آن صحبت کردیم و آن هم مشخص کردن یک رویا و داشتن آن است.

ادامه سخنان استرو تلر

در گام بعدی باید به دنبال مشکل موجود در رویا بگردیم و ببینم که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر! در این موضوع مشکل فراگیری اینترنت برای همه می باشد و اینکه هنوز دو سوم جهان نتوانسته اند که از اینترنت استفاده کنند و پوششی از اینترنت برای آن ها وجود ندارد.

عمده ترین دلیلی که می توان برای این مشکل پیدا کرد، عدم وجود خطوط ارتباطی و اینترنتی در دو سوم جهان است که دسترسی آن ها به اینترنت را نیز به صورت کامل محدود کرده است. پس گام دوم را نیز به درستی انجام داده ایم و مشکل رسیدن به رویا را پیدا کرده ایم.

حال باید راه حلی را برای این مشکل پیشنهاد کنیم؛ راه حل آقای تلر برای این موضوع چه بوده است؟ بالون! استرو تلر و تیمش بعد از کلی گفت و گو و بحث و مباحثه به این نتیجه رسیدند که بالون ها می توانند حلال مشکلات آن ها باشند.

آن ها می توانند بالون هایی دولایه درست کنند تا یک لایه آن هوا و لایه دیگرش را از هلیوم پر کنند و گیرنده های ارتباطی را نیز در آن ها قرار دهند که پل ارتباطی بین کاربر و دکل های مخابراتی باشند. این موضوع با توجه به اینکه بالون ها می توانند ارتفاعی دو برابر بیشتر از یک هواپیما را طی کنند، مورد توجه تلر و تیمش قرار گرفت.

شاید به نظر شما این ایده، ایده ای مسخره در بسیار پیش پا افتاده به نظر بیاید؛ ولی با توجه به پشتکار و همچنین تیم کارکشته ای که استرو تلر داشته است، توانسته است تا طرحی را ارائه و آن را پیاده سازی کند.

همان طور که می بینید، علاوه بر رویا پردازی، پیدا کردن مشکل، حال راه حلی را نیز برای مشکل طرح شده ارائه کردند که باعث می شود گام ها به صورت کامل و بدون هیچ گونه مشکلی طی شود. پس می توان به جرئت گفت که با طی کردن این سه گام و داشتن یک استراتژی و برنامه ریزی درست می توان به اهداف خود رسیده و رویا های خود را به واقعیت تبدیل نمود.

کلام آخر

اینکه استراتژی چیست و برنامه ریزی برای رسیدن به هدف و تبدیل رویا ها به واقعیت از جمله اصلی ترین و مهم ترین ارکان است. اما این که استراتژی چیست و کدام استراتژی را باید برای کار های خود و تحقق رویاهایمان برگزینیم، یکی از مسائلی است که کاربران همواره در آن مشکل داشته اند.

 

مقالات پربازدید این هفته :

لینک نوفالو استفاده کنیم یا نه ؟

استفاده از کامنت مارکتینگ برای بهبود سئو داخلی

آموزش تغییر دامنه سایت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید