چرا خرید بک لینک اشتباه است ؟ | حسین سهرابی

خرید بک لینک

اگر شما هم از صاحبان وب سایت ها و یا وب سایت نویس هستید و می خواهید وب سایت شما از جایگاه خوب و بالاتری در گوگل برخوردار باشد، خرید بک لینک یک کار اشتباه است. استفاده درست و مناسب از بک لینک می تواند باعث بالا رفتن و بهبود جایگاه وب سایت شما شود پس چرا خرید بک لینک اشتباه است؟ برای پاسخ به این سؤال تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه ی تشخیص اینکه چرا خرید بک لینک اشتباه است ؟

خرید بک لینک نه تنها باعث بالا رفتن جایگاه وب سایت شما نمی شود بلکه می تواند باعث بروز مشکلات مختلف شود و حتی جریمه های سنگینی را به همراه داشته باشد. به عبارت دیگر، گوگل بک لینک را به عنوان یک رأی مثبت از طرف وب سایت های دیگر و یا کاربران به وب سایت شما می شناسد و با توجه به این موضوع، شما می توانید با کسب بیشتر این رأی ها، شانس بیشتری نسبت به پیروزی در گوگل داشته باشد. اما وقتی که شما به خرید بک لینک می پردازید، بر خلاف سیاست های گوگل می باشد و با توجه به نظارت گسترده و پیچیده گوگل، این کار شما شناسایی شده و عواقب بدی را به همراه خواهد داشت.

برای اینکه به تاثیر شگرف سئو ویدئو و راهکارهای آن پی ببرید حتما مقاله زیر را مطالعه کنید :

معرفی تکنیک های سئو ویدئو و تأثیر آن

نحوه تأثیر بک لینک در نتایج جست و جو گوگل

اگر با سئو آشنا باشید، می دانید که با داشتن یک بک لینک درست و از یک سایت معتبر با پیج رنک بالا، می توانید سئو خود را بهبود ببخشید و امتیاز وب سایت خود را بالا ببرید. همین موضوع باعث شده است که کاربران به خرید یک لینک از سایت های قدرتمند با قیمت های بالا روی آورند.

گوگل با توجه به کلماتی که در اطراف یک لینک وجود دارد، موضوع آن سایت را مشخص می کند. به عنوان مثال تعداد بالایی از وب سایت ها وجود دارند که صفحات زیادی را به آمازون ارجاع می هند. در این صفحات بیشتر عبارت Books به چشم می خورد. به همین دلیل با جست و جو این عبارت در گوگل، در جایگاه اول وب سایت آمازون و سپس کتابخانه گوگل را مشاهده می کنید.

در نتیجه بک لینک زمانی تأثیر خود را خواهد داشت که از یک وب سایت خوب و معتبر و با رنک بالا و از همه مهم تر مرتبط گرفته شده باشد. به علاوه باید به کلمه و یا عبارت  لینک شده یا همان انکر تکست و کلماتی که در اطراف آن نیز وجود دارد، توجه بسیاری شود. چرا که گوگل با توجه به کلمه اطراف آن، بک لینک را آنالیز و بررسی خواهد نمود.

چگونگی تشخیص بک لینک خریداری شده توسط گوگل

در گوگل روش های متنوعی برای تشخیص بک لیک های خریداری شده وجود دارد. اما یکی از مهم ترین آن ها، تیم ویژه گوگل است که برای مبارزه با این پدیده فعالیت می کند و وظیفه آن جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایت های فروشنده لینک نمی باشد.

شاید بگویید که گوگل نمی تواند تمام وب سایت های موجود در فروش بک لینک ها را شناسایی کند! این تصور درستی است اما وب سایت هایی که به فروش لینک ها مشغول هستند، در فروش آن ها زیاده روی می کنند و لینک های زیادی را به وب سایت های مختلف و در موضوع های مختلف می فروشند. این موضوع معمولاً توسط رقبای وب سایت ها به گوگل گزارش می شود.

وقتی که وب سایت فروش لینک گزارش می شود، یک کارشناس خبره وب سایت مورد نظر را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که در آن خرید و فروش بک لینک را مشاهده کرده باشد، آن ها را به صورت دستی جریمه خواهد کرد. وب سایتی که شامل این جریمه شده باشد، در پنل سرچ کنسول خود و در بخش Manual Actions یک پیام با موضوع Unnatural Links دریافت خواهد کرد.

تصویر زیر از جمله جریمه های دستی گوگل است که به یک وب سایت که بک لینک خریداری کرده بود، ارسال شده است.

گوگل کاربران را به معرفی وب سایت هایی تشویق می کند که قصد فریب موتور جست و جو گوگل را دارند. با این کار هم وب سایت فروشنده و هم خریدار با جریمه های گوگل رو برو خواهند شد. تعداد لینک های ورودی به وب سایت شما در یک بازه زمانی و همچنین زمینه کاری وب سایت های مرجع، معیار های دیگری برای شناسایی وب سایت ها مختلف توسط گوگل می باشد.

نکاتی که در خرید بک لینک باید به آن ها توجه کنید!!

اگر با توجه به توضیحات بالا، همچنان به خرید بک لینک پا فشاری می کنید، قبل از صرف هر نوع هزینه ای، به نکات زیر دقت کنید که امکان جریمه شدن وب سایت خود را به حداقل برسانید:

 • بک لینک های را با فاصله زمانی و به صورت جداگانه خریداری کنید.
 • به صورت مستقیم با صاحب سایت در تماس باشید و با واسطه های تبلیغاتی همکاری نکنید.
 • از وب سایت هایی که به صورت عمومی و گسترده به فروش بک لینک مشغول هستند، اقدام به خرید نکنید.
 • تنها از سایت های مرتبط با زمینه کاری خود لینک خریداری کنید.
 • بجای استفاده از تبلیغات متنی در سایدبار ها و فوتر ها، به تبلیغات محتوایی و مطالب اختصاصی بپردازید.
 • بجای خرید بک لینک در تمام صفحات یک وب سایت، به تبلیغ در یک یا چند صفحه خاص بپردازید.
 • نسبت لینک های خریداری شده به لینک های موجود در وب سایت، کمتر از 10% باشد.

اشتباهات رایج در خرید بک لینک

با یک جست و جو ساده در گوگل می توان تعداد بسیار بالایی از وب سایت ها را پیدا کرد که به فروش بک لینک ها مشغول می باشند. اما اگر در زمینه خرید بک لینک و همچنین معایب آن اطلاع دقیق نداشته باشید، به راحتی فریب این وب سایت ها را خورده و برای همیشه سئو وب سایت خود را نابود خواهید کرد.

یکی از انواع تکنیک های موجود در فضای اینترنت، سئو منفی است که هدف آن از دست رفتن جایگاه رقبا می باشد. حال شما با خرید بک لینک ها عملاً سئو منفی را بر روی وب سایت خود اعمال می کنید. در ادامه به بررسی برخی از شعار های وب سایت ها فروشنده لینک می پردازیم:

 • خرید بک لینک ارزان قیمت

هیچ ارزانی بی دلیل نمی باشد و اگر با این عبارت مواجه شدید، آن را خرید بک لینک بی کیفیت بخوانید. با توجه به اینکه قیمت بک لینک عرضه شده، پایین می باشد، هر کدام از کاربران و وب سایت ها می توان به ساخت لینک در آن پرداخته و با افزایش تعداد لینک های موجود در آن، عملاً ارزش و اعتبار منتقل شده به هر وب سایت کاهش پیدا می کند.

به علاوه با توجه به اینکه تعداد بک لینک ها به یک وب سایت بالا برود، خیلی راحت تر توسط گوگل به عنوان فروشنده بک لینک شناسایی شده و شامل جریمه های مختلف نیز خواهد شد. پس بهتر است از وب سایت هایی که این شعار را ارائه می دهند، خرید نکنید.

 • خرید بک لینک با تعداد بالا

همان طور که بالا به آن اشاره کردیم، استفاده از لینک های بی کیفیت و ارزان می تواند بسیار مخرب باشد. از طرفی هم همیشه در کنار ارزان بودن، تعداد بالای یک لینک نیز وجود دارد که کاربران را به خرید آن ترغیب کند. حال تصور کنید که بک لینک های وب سایت شما در یک سال گذشته حدوداً 100 عدد بوده است. اما اگر الان به صورت یک دفعه و در بازه زمان کوتاهی تعداد بک لینک های موجود به 2500 عدد افزایش پیدا کند؛ شک برانگیز خواهد بود و توسط الگوریتم پنگوئن گوگل شناسایی شده و شامل جریمه خواهد شد.

 • بک لینک رایگان

این روش یکی از بدترین و نا مناسب ترین روش های موجود در لینک سازی خارجی است. این وب سایت ها، آدرس وب سایت شما را دریافت کرده و در هزاران دایکتور و ابزار های تست آنلاین قرار می دهند که باعث بالا رفتن تعداد لینک های وب سایت شما می شود. پس به هیچ عنوان از این بک لینک ها استفاده نکنید و آن ها را جدی نگیرید.

 • خرید بک لینک خارجی

یکی دیگر از انواع تبلیغات در هنگام خرید بک لینک، استفاده از عبارت خرید بک لینک خارجی و یا خرید بک لینک معتبر است. استفاده از این عبارت ها به این منظور انجام می گیرد که در شما احساس اعتماد را ایجاد کند و شما را مجاب به خرید بک لینک کند. اما بسیاری از وب سایت ها فقط و فقط تعداد لینک های وب سایت شما را بالا می برند و از نظر مفهومی هیچ ارتباطی به وب سایت شما ندارند و می توانند برای شما نیز دردسر ساز شوند.

آیا بک لینک بر روی سئو تأثیر گذار است؟

استفاده از بک لینک در مقاله ها و صفحه های مختلف وب سایت می تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی سئو وب سایت بگذارد. یکی از مهمترین و اصلی ترین فاکتور هایی که گوگل برای تعیین اعتبار و رتبه وب سایت ها از آن استفاده می کند، لینک های دریافت شده از وب سایت های دیگر می باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هر لینک دریافت شده ای نمی تواند تأثیر مثبت داشته باشد و باید طبق اصول و درست انجام بپذیرد.

خرید بک لینک یک تکنیک کلاه سیاه است یا کلاه خاکستری؟

تکنیک های کلاه خاکستری همان تکنیک های کلاه سیاه هستند که بعضی موارد و استاندارد ها در آن رعایت شده اند. از این رو خرید بک لینک از نظر گوگل یک تکنیک کلاه سیاه به حساب می آید و لی می توان با رعایت برخی از موارد و استاندارد ها آن را در دسته کلاه خاکستری ها دانست.

بک لینک دائمی چیست؟

وقتی از بک لینک صحبت به میان می آید، تمام فکر ما به سایدبار ها و یا فورت های موجود در صفحات مختلف وب سایت ها جلب می شود ولی هر لینکی که در دامنه های مختلف به سایت ما نسبت داده می شود، یک بک لینک به حساب می آید.

بک لینک های دائمی در واقع شامل مواردی چون ساخت پروفایل کاربری در وب سایت های دیگر، کامنت مارکتینگ، فروم ها و یا انتشار رپرتاژ ها می باشد. این لینک ها همواره در فضای وب قرار داشته و نیازی به تمید ندارند.

کلام آخر

استفاده از بک لینک در بهبود سئو وب سایت ها نقش مهمی را ایفا می کند. بسیاری از وب سایت ها برای بهبود جایگاه و رتبه خود در لیست گوگل، به استفاده از بک لینک ها در کنار دیگر تکنیک های سئو روی می آورند. اما چرا خرید بک لینک اشتباه است؟ در مطلب بالا به توضیح این موضوع پرداختیم که امیدوارم مورد توجه شما کاربران عزیز قرار گرفته باشد.

 

مقالات پرکاربرد این هفته :

هزینه انجام سئو چقدر است ؟

تکنیک های شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند

آموزش تغییر دامنه سایت

استفاده از کامنت مارکتینگ برای بهبود سئو داخلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید